• Moje Henna

                                      rady, tipy a praktické využití henny v praxi
 

 
 

Tetování hennou je čím dál tím oblíbenějším způsobem, jak ozdobit své tělo. Klasické tetování a piercing jsou obvyklé způsoby, které všichni známe, ale je to právě henna, která zažívá boom. Oproti klasickému tetování má jednu nepopiratelnou výhodu, a sice, že její aplikace není ani trochu bolestivá.
Tetování hennou je skvělým letním doplňkem a ozdobou. Pokud si tento způsob zdobení Vašeho těla oblíbíte, můžete samozřejmě nechat hennou vykreslené ornamenty, aby Vás zdobily po celý rok.

Jak henna funguje?

Samotná hena je tropická rostlina, z jejíchž listů se vyrábí prášek, který barví. Tento prášek obsahuje mnoho pigmentů, které dočasně obarví Vaši kůži. Tetování hennou probíhá tak, že se smíchá hennový prášek s citronovou vodou a dalšími přísadami a po správném uležení a promíchání vznikne kašovitá hmota, která by měla výt velmi jemná.

Nanášení této hmoty na kůži lze provádět různými způsoby. Nemáte-li k dispozici speciální nástroj na nanášení (speciální pero), můžete použít jakýkoliv špičatý předmět, například párátko.

Hennu je také třeba nanášet na čistou a suchou kůži. Doba, po kterou Vám tetování vydrží, záleží na kvalitě henny a také na fototypu, ke kterému patříte. Lidem se snědší kůží henna velmi pravděpodobně vydrží o něco déle, než světlým plavovlasým typům.

Henna tetování

Jak a kde tetovat hennou?

Tetování hennou je jednoduché, bezbolestné a velmi dekorativní, a proto je dnes velmi oblíbené u žen i mužů ze všech zemí světa. Pokud toužíte po komplikovaném vzoru nebo po tetování na místo na těle, kam si sami nedosáhnete, není nic jednoduššího, než zajít do salónu, kde vše provedou za Vás.

Dáváte přednost vytváření vlastních vzorů a práci s hennou chcete vyzkoušet nebo Vás prostě baví? Potom není nic jednoduššího, než nakoupit veškeré potřebné propriety v obchodě nebo přes internet a potom už se jen nechat unášet na vlně Vaší vlastní inspirace.

 
 

Jeden komentář to “Henna tetování”

  1. Italia Says:

    Henna pasta – prodava se v hlinikovych tubach s plastikovym hrotem primo k aplikaci. Je nutne dbat na datum spotreby, jelikoz tyto pasty byvaji casto prosle.

Komentáře

 
 
  • Mohlo by Vás zajímat
 
  • Reklama
 
 
  • Menu