• Moje Henna

                                      rady, tipy a praktické využití henny v praxi
 

 
 

Co je vlastně henna?

Henna je tropický keř rostoucí především na Středním Východě či v Indii. Henna, používající se k barvení vlasů či tetování je vlastně prášek, který vznikne rozemletím listů či mladých výhonků tohoto keře. Díky velkému množství pigmentu se henna stává velmi kvalitním přírodním barvivem.

Henna na vlasy

Henna se v poslední době stává nebývale oblíbenou pro svou šetrnost k vlasům a přírodní původ. Tato nezvykle sytá přírodní barva se prodává v cenách mezi 50 – 100 Kč na 35g (viz. například ZDE). Pro obarvení krátkých vlasů stačí zakoupit jedno 33g balení, pro dlouhé vlasy pak dvě. Dnes se barvy na vlasy z henny prodávají v řadě odstínů, navíc jednotlivé odstíny lze mezi sebou libovolně míchat.

Mýty kolem barvení vlasů hennou

Henna - barva na vlasy

Jak vypadá henna?

Henna jako taková, má pouze jediný odstín a to rudooranžový. Jakékoli jiné smíchaniny naznačují, že se nejedná o pravou hennu na vlasy. Tyto barvy jsou ovšem podobně kvalitním barvivem, pokud neobsahují PPD (paraphenylendiamin).

Henna na vlasy – PPD

PPD neboli paraphenylendiamin je látka, přidávající se k černé henně. Sama o sobě není zdraví škodlivá, ale lidé jsou této látky často náchylní k alergiím, které mohou vést k zarudnutí kůže, puchýřkům či vznikům zánětů. Barviva s touto příměsí velmi nedoporučujeme užívat. Proto si raději před zakoupením henny na vlasy prohlédněte složení.

 
 
  • Mohlo by Vás zajímat
 
  • Reklama
 
 
  • Menu